141
medycyna (23)

W zdrowej duszy zdrowe ciało

medycyna (23)Kawa i papierosy

Marian przeszedł kilka zawałów. Zna zalecenia lekarzy i wie, co czynić, aby zdrowie go nie opuszczało. Mimo to pali jak smok i pije kilka kaw dziennie. Jest tak uzależniony od kawy, że nawet budząc się w nocy wstaje i wypija kolejną filiżankę. Nie potrafi uspokoić skołatanych nerwów, ale też odrzucić szkodzących mu używek. W przypadku Mariana medycyna rozkłada ręce. Tu potrzebna jest terapia uzależnień i próba dotarcia do przyczyn problemów psychicznych Mariana.

Medycyna świadoma ego

Natura człowieka nie jest jednolita. Medycyna holistyczna rozumie, że istota ludzka to nie tylko ciało, to także dusza, myśli i emocje. Na ego składa się wreszcie to, co świadome i to, co nieświadome.
Marian nie zdaje sobie sprawy, że źródłem jego problemów mogą być zranienia z dzieciństwa. Kiedy dotrze do prawdy o sobie, wówczas łatwiej będzie mu walczyć z uzależnieniami i dopiero wtedy leki na serce będą mogły naprawdę mu pomóc.
Zdrowie zależy od dogłębnego poznania siebie samego, naszego ciała i jego potrzeb, ale też od zrozumienia własnych uczuć, skłonności i pragnień.

Inne wpisy związane z medycyną:

About the author:

1 COMMENT

  1. Dobry lekarz okulista z Konina

    Spodobał mi się ten portal interentowy.

RELATED ARTICLES